Szkolna Świetlica Stowarzyszenia Szklany Dom

W Szkole Podstawowej w Starej Słupi realizowany jest projekt przez Stowarzyszenie Szklany Dom pn. „Szkolna Świetlica Stowarzyszenia Szklany Dom”, nr.RPSW.09.02.01-26-0157/19. Projekt jest współfinansowany przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020. Wartość projektu: 399 392,50 zł, w tym dofinansowanie UE: 339 483,62 zł.

Wsparciem objętych jest 20 uczennic i uczniów Szkoły Podstawowej w Starej Słupi w rozwoju społecznym i edukacyjnym oraz funkcjonowaniu w społeczeństwie poprzez zapewnienie pomocy w utworzonej w projekcie świetlicy. Projekt przeznaczony jest dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Udzielana jest im pomoc oraz wyrównywanie ich szans edukacyjnych poprzez realizację zajęć z psychologiem, pedagogiem, oligofrenopedagogiem, surdopedagogiem i logopedą. Realizowane są także zajęcia przedmiotowe, które poprawią opanowanie podstawy programowej i pozwolą uczestnikom podnieść wyniki edukacyjne oraz zajęcia rekreacyjno – rozwijające.

Świetlica wyposażona została w pomoce edukacyjne i specjalistyczne a personel jest szkolony w zakresie pedagogiki specjalnej.

Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku a zajęcia specjalistyczne oraz przedmiotowe odbywają się w godzinach 12.00 – 16.00. Dzieci codziennie otrzymują ciepły pełnowartościowy posiłek.

Wychowankowie świetlicy bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach, co widać dzięki ich systematyczności i frekwencji. Czas spędzany w świetlicy jest dobrze zagospodarowany, doceniane są u dzieci uzdolnienia, zainteresowania, kreatywność oraz samodzielność. Zajęcia dobrane zostały w taki sposób aby dawały wytchnienie po nauce a jednocześnie wyzwalały inicjatywę do dalszego doskonalenia i rozwijania się uczniów.

Od 9 do 29 listopada 2020 roku „Szkolna Świetlica Stowarzyszenia Szklany Dom” w Szkole Podstawowej w Starej Słupi zawiesiła swoją działalnośc w zwiazku z  sytuacją epidemiologiczną.

Album fotograficzny z uczestnikami zajęć świetlicowych…