X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 1 października 2020 r. nasza szkoła po raz drugi uczestniczyła w obchodach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. W tym dniu po szkole krążył Patrol Egzaminacyjny, przepytujący uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Osoby, które odpowiedziały bezbłędnie otrzymywały imienny certyfikat oraz Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. W każdej klasie został również przeprowadzony konkurs. Zwycięzcami zostali:

1. Jan Lasek kl. IV
  2. Gabriela Lasek kl. V
  3. Jakub Gąsior kl. VI
  4. Nicola Soboń kl. VI
  5. Mikołaj Przemyski kl. VII
  6. Paweł Chlewicki kl. VIII
  7. Krystian Sobkiewicz kl. VIII

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.