Warsztaty i spektakle profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Starej Słupi

W dniach 28.09.2020 r. i 09.10.2020 r. w Szkole Podstawowej w Starej Słupi odbyły się warsztaty i spektakle profilaktyczne przeprowadzone przez Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa. Uczestnikami byli uczniowie z klas 0-VIII.

Celem warsztatów i spektakli było poznanie rodzajów uzależnień, wskazanie gdzie szukać pomocy, przeciwstawienie presji rówieśniczej, poznanie negatywnego wpływu używek na ludzki organizm, kształtowanie postawy asertywnej, znajomość zasad dobrego wychowania, rozwijanie kompetencji społecznych, szczególnie tolerancji i uczciwości oraz zachęcanie do aktywnego spędzania czasu i bezpieczeństwa w życiu codziennym.

Wydarzenie to było realizowane w ramach zadania publicznego pod nazwą „Warsztaty, spektakle, prelekcje profilaktyczne” finansowane przez Urząd Miasta i Gminy Nowa Słupia oraz Stowarzyszenie na rzecz rozwoju oświaty w Starej Słupi „Szklany Dom”.