Projekt „Szkolna Świetlica Stowarzyszenia Szklany Dom”

Dnia 17 czerwca 2020 roku Stowarzyszenie na rzecz rozwoju oświaty w Starej Słupi „Szklany Dom” podpisało umowę  z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego na realizację projektu  "Szkolna Świetlica Stowarzyszenia Szklany Dom" w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego poddziałanie 9.2.1. Rozwój wysokiej jakości usług społecznych - z terminem realizacji w latach 2020-2022..

Wnioskowana kwota dofinansowania projektu wynosi 348 192, 50 zł.

Koszt całkowity 399 392, 50 zł.

Głównym celem projektu będzie prowadzenie świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej  w Starej Słupi.

W ramach zadań:

– zostanie zakupiony sprzęt na wyposażenie świetlicy, w tym pomoce służące dzieciom  o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

– odbędzie się doskonalenie personelu pracującego na świetlicy, dzięki szkoleniom dotyczącym pedagogiki specjalnej.

– będą prowadzone zajęcia w świetlicy, w tym plastyczne, muzyczny, komputerowe,  pomoc w nauce, gry i zabawy rozwojowe, zajęcia sportowe oraz organizacja wyjazdów do kina, teatru i innych ośrodków kultury i nauki.