Bibloteka Szkolna

Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Słupi

działa 5 dni w tygodniu.

Motto biblioteki brzmi: " Książki są lekarstwem dla umysłu" - Demokryt

Znajduje się w niej wiele interesujących książek. Księgozbiór liczy 12 000 woluminów.

W czytelni wydzielony jest księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie ogólne i przedmiotowe, słowniki, atlasy oraz albumy

z różnych dziedzin wiedzy. Uczniowie często korzystają z tych pozycji przygotowując się do zajęć dydaktycznych czy konkursów.

Przy bibliotece szkolnej działa Centrum Informacji Multimedialnej zakupione ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Centrum jest dostępne dla uczniów i nauczycieli szkoły. Służy pogłębianiu wiedzy z różnych dziedzin edukacji, rozwijaniu umiejętności korzystania z zasobów internatowych oraz obsługi programów multimedialnych.

Regulamin Szkolnej Biblioteki

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie.

2. Każdy uczeń powinnien  zapoznać się z  regulaminem i godzinami otwarcia biblioteki.

3. Książki wypożycza się bezpłatnie.

4. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki.

5. Książek nie można przetrzymywać bo czekają na nie inni uczniowie.

6. Jeżeli czytelnicy nie przeczytali książek, a biblioteka nie ma na nich innych zamówień, może uzyskać prologatę na następny okres pod warunkiem, że poprosi oto przed upływem terminu zwrotu.

7. Wypożyczone książki należy szanować.

8. Przed wypożyczeniem należy książke obejrzeć i zwrócić uwagę bibliotekarzowi na ewentualne uszkodzenia.

9. Książkę zgubioną lub zniszczoną, winnien uczeń odkupić lub zwrócić inną.

10. W biblotece i czytelni obowiązuje cisza.

11. Przed zakończeniem  roku szkolnego wszystkie książki powinny być zwrócone.

Wykaz lektur w PSP w Starej Słupi: http://spstaraslupia.szkolnastrona.pl/index.php?p=m&idg=mg,24,156

Opiekun Biblioteki -  Anna Majzel