Wyniki Konkursu Plastycznego - „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!

XVII Ogólnopolski Konkursu Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży 2014/2015 pod hasłem ,,Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga!'.' Celem tegorocznej edycji było zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzież, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat.

Ważne jest także to, aby wiedza pozostała w świadomości młodego człowieka i towarzyszyła mu przez całe życie. Konkurs rozwija dziecięcą wyobraźnię i świadomość, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu, w szkole, na wycieczce, podczas zabawy.
Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz uczniów i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych, warsztatów terapii zajęciowej (do 18 roku życia). W konkursie mogły również uczestniczyć dzieci biorące udział w zajęciach plastycznych w ośrodkach kultury, ogniskach pracy pozaszkolnej itp.

Uczniowie z Publicznej Szkoły w Starej Słupi mogą pochwalić się następującymi osiągnięciami:

I miejsce zajął uczeń klasy I – Mateusz Polak

II Miejsce zajął uczeń klasy VI – Dawid Główczyński

Dyplomy za udział otrzymały:

Uczennice klasy I i VI:

Martyna Kargul, Inga Kończak, Kamila Wiącek i Weronika Wróblewska