Wyprawka szkolna 2012

W związku z rozpoczęciem realizacji rządowego programu pomocy uczniom w 2012 roku „Wyprawka szkolna” zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie zweryfikowanych danych dotyczących potrzeb w zakresie dofinansowania do zakupu podręczników dla uczniów rozpoczynających we wrześniu br. naukę w klasach I-IV szkoły podstawowej, klasach I-IV ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klasie I szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego i technikum, klasie IV ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klasie IV ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klasie I liceum plastycznego do dnia 31 lipca br. (przekazanie środków na rachunki Państwa jednostek nastąpi w miesiącu sierpniu).

Projekt programu „Wyprawka szkolna” zakłada, że rodzice uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia będą mogli ubiegać się o pomoc, jeśli dochód na osobę w rodzinie nie będzie wyższy niż 504 zł netto (kryterium dochodowe zapisane w ustawie o świadczeniach rodzinnych). Jednocześnie nie będą oni mogli ubiegać się o pomoc poza kryterium dochodowym.

Rodzice uczniów pozostałych klas objętych programem w dalszym ciągu będą mogli ubiegać się o pomoc jeśli dochód w rodzinie nie przekracza 351 zł netto na osobę (kryterium dochodowe zapisane w ustawie o pomocy społecznej).

Wnioski do pobrania w szkole