Uroczystość z okazji Dnia Rodziny

Dzień Rodziny od lat obchodzony jest w naszej szkole bardzo uroczyście,

tłumnie gromadzi matki i ojców w murach naszej placówki. Nie inaczej było i w bieżącym roku szkolnym.

Hasło przewodnie Dnia Rodziny brzmiało:

„Kochani Rodzice! Niechaj słońce w życiu waszym stale świeci…”.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas 0-III pod kierunkiem swych wychowawczyń: A. Agatowskiej,

J. Gibała, M. Czekaj, D. Król oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego „Krasnoludki”

pod bacznym okiem swych opiekunek: M. Kurpińskiej, I. Przemyskiej.

Tradycyjnie już szkolne świętowanie rozpoczęły swoim występem maluchy, które na początek

przygotowały krótką inscenizację, następnie śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wierszyki.

W dalszej części przedstawienia po kolei prezentowała się każda z klas. Uczniowie klasy „0”

dedykowali swym rodzicom wierszyki przeplatane piosenkami z życzeniami wszelkiej pomyślności w życiu.

Następnie wystąpiły dzieci z klas I i II. W krótkiej inscenizacji podkreślały, jak ważną rolę

sprawują w ich życiu rodzice: jak się o nich troszczą, obdarzają miłością, potrafią pomóc w każdej sytuacji.

Narracja przeplatana była recytacją wierszy, piosenkami, żartobliwymi skeczami  oraz życzeniami.

Trzecioklasiści na tę okazję opracowali montaż słowno – muzyczny, w którym podziękowali rodzicom

za ich miłość i trud wychowania.

Wiersze oraz piosenki w wykonaniu uczniów klasy III podkreślały niezwykłą role

matki i ojca w życiu każdego dziecka.

Ciekawe ujęcie tematu, rekwizyty, barwna scenografia oraz perfekcyjna „gra młodych aktorów”

sprawiły, że szkolna uroczystość bardzo podobała się zebranym, dostarczając im

wielu niezapomnianych wrażeń, wzruszeń.