Wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza w PSP w Starej Słupi.

28 listopada 2011r. podczas wizytacji kanonicznej parafii p.w. św. Wawrzyńca, diakona i męczennika w Nowej Słupi ordynariusz Diecezji Sandomierskiej ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz odwiedził Publiczną Szkołę Podstawową w Starej Słupi.
Życzeniem Jego Ekscelencji było spotkanie z uczniami, nauczycielami, pracownikami szkoły i rodzicami.

Ksiedza Biskupa powitał dyrektor szkoły Andrzej Lauko. Następnie słowa powitania do dostojnego Gościa skierowali uczniowie wręczając bukiet kwiatów.
    Po ceremonnii powitania ksiądz Biskup podzielił się z zebranymi uwagami na temat roli nauczyciela w kształtowaniu  postaw zgodnychz zasadami prawa naturalnego. Do uczniów skierował życzenia sukcesów w nauce i właściwej postawy wobec obowiązków szkolnych.
    Spotkanie ze społecznością szkolną zakończyła wspólna modlitwa i błogosławieństwo księdza Biskupa.

Następnie dyrektor szkoły i nauczyciele zaprosili dostojnego Gościa na spotkanie przy kawie i cieście. Było ono okazją do bardziej osobistych refleksji na temat roli nauczyciela i wychowawcy we współczesnym świecie.
Dyrektor i nauczyciele mogli bezpośrednio podzielić się swoimi troskami, obawami, ale i nadziejami na najbliższą przyszłość.
    Wizyta księdza Biskupa w naszej szkole to dla nas wszystkich wielkie i niezapomniane przeżycie, szczególnie, że nigdy w naszych skromnych progach nie gościł duchowny tak wysokiej rangi.