Ślubowanie uczniów klasy pierwszej oraz uczniów uczęszczających do przedszkola

27 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I pod hasłem:  „Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki”. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie Pan Dyrektor Andrzej Lauko powitał przybyłych gości: pana Piotra Sepioło –Dyrektora GOKu w Rudkach, pana Roberta Cieślika – sołtysa Gminy Stara Słupia, panią Dorotę Dziółko – przewodniczącą Rady Rodziców, rodziców, nauczycieli oraz uczniów.

Słowami  piosenki: „Kim ja jestem, wie każdy z was, do pierwszej klasy idę pierwszy raz…” powitali zebranych uczniowie klasy I, którzy pod kierunkiem wychowawczyni pani Jolanty Gibały przygotowali ciekawą inscenizację. Pierwszaki spotkali się ze Szkolnym Duszkiem, który sprawdzał posiadane przez nich wiadomości, rozśpiewanie oraz znajomość języków obcych. Uczniowie klasy I zdali test „śpiewająco” i udowodnili w ten sposób  gotowość  do przestrzegania praw i obowiązków ucznia szkoły podstawowej. Po zakończeniu testu nastąpiło pasowanie na ucznia. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.

Do braci uczniowskiej przyjęto:

Weronikę Chlewicką

Dawida Główczyńskiego

Bartosza Karpińskiego

Weronikę Kozłowską

Kornelię Majcher

Jakuba Nowaka

Piotra Roga

Aleksandrę Sepioło

Paulę Sławek

Małgorzatę Sobkiewicz

Adriana Zieję

Również tego dnia odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola, ubrane w kolorowe czapeczki,  weszły na scenę śpiewając piosenkę:  „Jedzie pociąg z daleka”. Maluszki odważnie recytowali przygotowane wierszyki oraz zagrali na grzechotkach, kołatkach i tamburynach piosenkę: „Idą dzieci do przedszkola”. Następnie Pan Dyrektor Andrzej Lauko pasował każdego maluszka na Przedszkolaka, poświadczając to wydarzenie dyplomem.

Do grona przedszkolaków zostali przyjęci:

Michał Bis

Kamila Cybularz