Uroczysta Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - 04.05.2011r.

04.05.2011r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jej hasło przewodnie brzmiało: „Witaj Maj, 3 Maj”.

Aktualną uroczystość przygotowali uczniowie kl. VI pod kierunkiem swej wychowawczyni Krystyny Oględzińskiej.

To trudne w odbiorze dla dzieci święto narodowe, dlatego też scenariusz został dostosowany do możliwości percepcyjnych uczniów szkoły podstawowej.

Trzy państwa zaborcze Rosja, Prusy i Austria spiskują przeciwko Polsce. Zastanawiają się w jaki sposób zagarnąć część terytorium naszego kraju. W drugiej części przedstawienia ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski przybliża zebranym znaczenie święta, fakty historyczne z nim związane, uświadamia dzieciom rolę Konstytucji 3 Maja w historii Polski i Europy.

Interesująca scenografia, wyraziste, pomysłowe stroje nadawały akademii niepowtarzalny charakter. Ułatwiły zrozumienie historii i znaczenie tego święta.