Posadzenie Jodły Papieskiej 29.04.2011r.

29 kwietnia 2011r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi odbyła się podniosła uroczystość posadzenia „Jodły Papieskiej”

w ramach projektu edukacyjnego Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty

„ Żywe pomniki beatyfikacji Jana Pawła II”.

W uroczystości uczestniczyła społeczność szkolna, władze gminy Nowa Słupia, były dyrektor szkoły, nauczyciele emeryci, księża pracujący

w parafii Nowa Słupia oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy wsi Stara Słupia.

Zanim nastąpił podniosły moment posadzenia jodły, uczniowie zaprezentowali zebranym program artystyczny pt. ,,Droga do  świętości ‘’ przygotowany pod kierunkiem Anny Budzińskiej i Anny Majzel.

Program ukazywał biografię duchową Karola Wojtyły od Wadowic poprzez Kraków do Rzymu. Przypominał drogę Jana Pawła II do beatyfikacji.

Do uroczystości uczniowie przygotowywali się przez kilka miesięcy przez liczne katechezy o Janie Pawle II, prezentacje w ramach godzin

z wychowawcą i lekcje języka polskiego.

Brali udział w konkursie plastycznym, którego plonem była zorganizowana w czasie uroczystości wystawa prac  uczniowskich i liczne gazetki ścienne.

,,Jodła Papieska’’ została posadzona obok szkoły.

Ogrodzono ją drewnianym płotkiem, na którym umieszczono  specjalną tabliczkę

z informacją o tym niezwykłym wydarzeniu.

Drzewko poświęcił proboszcz parafii  p./w. św. Wawrzyńca

w Nowej Słupi  ks. Krzysztof Bartochowski .

Relacja z uroczystości szkolnej ukazała się na łamach ,,Echa dnia’’ oraz na stronie internetowej Gminy Nowa Słupia.