Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Program Integracji Społecznej

W latach 2008-2010 Szkoła Podstawowa w Starej Słupi brała udział w Programie Integracji Społecznej        ze środków Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich. W ramach programu „ Usługa dla dzieci          i młodzieży” została utworzona świetlica środowiskowa celem zagospodarowania czasu wolnego od nauki oraz organizowane wycieczki szkolne. Beneficjentami usługi byli wszyscy uczniowie PSP w Starej Słupi. Prowadzono zajęcia rekreacyjno-sportowe, informatyczne, artystyczne, wyrównawcze oraz językowe. (300 godzin). Zorganizowano wyjazdy na koncerty, do teatru, na basen, wycieczkę do ZOO w Warszawie oraz wyjazd do Kielc do Muzeum Narodowego oraz Muzeum Zabawek. W ramach programu zostały zakupione meble do świetlicy, gablota ogłoszeniowa, radiomagnetofon CD, drukarka laserowa, gry edukacyjne i świetlicowe, aparat fotograficzny oraz multimedialne programy edukacyjne.