Wojewódzki Konkurs "Strofy o Ojczyźnie" 19 marca 2010r.

19 marca 2010 r. w Kielcach odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie" organizowany przez Chorągiew Kielecką ZHP. Jego celem było propagowanie piękna poezji polskiej, upowszechnianie słowa  sztuki recytacji oraz wspieranie twórczości artystycznej dzieci i  młodzieży.

Motto tegorocznego konkursu to słowa Marvey Coxa: „Człowiek, zgodnie ze swoją wewnętrzną naturą ,  jest  stworzeniem , które

nie tylko  pracuje i myśli, ale także  śpiewa, tańczy, modli się , opowiada historie  i świętuje". Szeroki zakres  tematyczny, a więc  dobór  repertuaru  mógł być bardzo rozległy. Każdy uczestnik recytował  jeden wiersz  i fragment prozy związany z tematyką konkursu. Konkurs odbył sie w czterech kategoriach. Gminę Nowa Słupia reprezentowali laureaci III Gminnego Konkursu Recytatorskiego

„Moja Ojczyzna", którzy otrzymali nominacje na szczebel wojewódzki. Wśród   nich znalazły się uczennice  PSP w Starej Słupi:

Wiktoria Złomek, Anita Czekaj, Kinga Złomek

Tegoroczny wojewódzki konkurs,  jak podkreślali członkowie  jury, stał na bardzo wysokim poziomie .Wszyscy uczestnicy  byli doskonale przygotowani, perfekcyjnie recytowali  wybrane utwory. Tym cenniejszy jest zatem sukces  naszych uczennic.

W kategoriach  klas I-III trzecie miejsce zajęła Wiktoria Złomek, w kategorii

klas IV-VI również III miejsce zdobyła Kinga Złomek. Opiekunami nagrodzonych dzieci były : Jolanta Gibała  i Krystyna Oględzińska.