Konkurs Leśno – Ekologiczny

30 października 2009r. myśliwi z Koła Łowieckiego „Chełmowa Góra"

w Rudkach w osobach: K. Sieniek, M. Wiśniewski, M. Kozłowski i Z. Mazur spotkali się z uczniami ze Szkół Podstawowych w Starej Słupi i Pokrzywianki  na podsumowaniu Konkursu Leśno - Ekologicznego, który został przeprowadzony w ramach realizacji Programu Integracji Społecznej -„Usługi dla społeczności lokalnej".

Test konkursowy z zakresu wiedzy leśno - ekologicznej został opracowany przez myśliwych i nauczycieli przyrody i kształcenia zintegrowanego Szkół Podstawowych w Starej Słupi i Pokrzywiance (M. Kędzierska,  J. Gibała,

M. Sieniek i B. Kozłowska).

Celem konkursu było:

• Rozwijanie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody
  • Poszerzenie wiadomości związanych z tematyką leśną, ochroną środowiska i ekologią oraz łowiectwa
  • Zapoznanie z zagadnieniami dotyczącymi lasów, a w szczególności enklawy leśnej Chełmowa Góra
  • Rozwijanie zainteresowań przyrodniczych
  • Kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska przyrodniczego

Test był podzielony na dwie grupy wiekowe klasy II - III i klasy IV - VI .

Ogółem do konkursu przystąpiło 72 uczniów.

W kategorii klasy II - III - I miejsce w SP w Starej Słupi zajął Łasisz Michał,

a w SP w Pokrzywiance Kwiecień Agnieszka i Sasak Jakub.

W kategorii klasy IV - VI - I miejsce w SP w Starej Słupi zajęła Czekaj Anita,

a w SP w Pokrzywiance Błędzińska Dominika i Kwiecień Dorota.

Indywidualnie, za zajęcie miejsc od pierwszego do czwartego

w poszczególnych kategoriach, były wręczone nagrody rzeczowe (sprzęt sportowy i dyplomy). Każdy uczestnik konkursu otrzymał słodki upominek. Nagrodzono również Szkoły Podstawowe w Starej Słupi i Pokrzywiance (radiomagnetofon CD, cyfrowy aparat fotograficzny) za ich długoletnią i owocną współpracę z Kołem Łowieckim.

Członek Zarządu Koła Łowieckiego M. Wiśniewski pogratulował nagrodzonym mówiąc ,iż wiedza uczniów była duża, a świadomość ekologiczna jest na wysokim poziomie, przypomniał także o potrzebie dokarmiania zwierząt

w czasie zbliżającej się zimy.

Dyrektorzy Szkół T. Woźniak i A . Lauko podziękowali myśliwym za otrzymane cenne nagrody, stwierdzając jednocześnie ,iż spotkania z myśliwymi to atrakcja dla dzieci połączona z rozwijaniem zainteresowań przyrodniczych oraz poszerzeniem  wiadomości związanych z tematyką leśną, ochrony środowiska i łowiectwem.