Rok Szkolny 2010 - 2011

Osiągnięcia uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej

w Starej Słupi w roku szkolnym 2010-2011.

·  Dziewczęta z PSP w Starej Słupi zajęły 2 miejsce w turnieju tenisa stołowego

w rywalizacji pomiędzy szkołami podstawowymi z gminy Nowa Słupia.

(Dominika Mrozowska, Anita  Czekaj, Natalia Cybularz)  -  15 listopada 2010r.

·  Chłopcy z PSP w Starej Słupi zajęli  3 miejsce w turnieju tenisa stołowego w rywalizacji  pomiędzy  szkołami  podstawowymi z gminy Nowa Słupia ( Krzysztof Dziółko, Rafał Sala, Maciej Przemyski)  - 15  listopada 2010r.

·  Laureaci w Konkursie Agencji Rynku Rolnego „Jem owoce, mleko piję –  zdrowo

i wesoło żyję”  – Michał Sala, Anita Czekaj, Agnieszka Łasisz;

·  IV miejsce w gminnych eliminacjach (kategoria chłopców) w Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska - Rudki 16 września 2010r.

·  Anita Czekaj zajęła III miejsce w gminnych eliminacjach ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”.

·  Jakub Dąbrowski, Weronika Dąbrowska i Dawid Główczyński otrzymali dyplomy oraz zostali zakwalifikowani do eliminacji wojewódzkich za udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: "Powódź, pożar, dniem czy nocą - straż przychodzi ci z pomocą".

·  Uczniowie: Krzysztof Dziółko, Kamila Wiącek, Konrad Piórek, Michał Dziułka, Paulina Sala, Weronika Chlewicka, Wiktoria Karbowniczek otrzymali podziękowania za udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: "Powódź, pożar, dniem czy nocą - straż przychodzi ci z pomocą".

· Publiczna Szkoła Podstawowa w Starej Słupi otrzymała dyplom oraz podziękowania za ogromny wkład podczas Ogólnopolskiej Akcji "Góra Grosza" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz Domów dla Dzieci i Zawodowych Rodzin Zastępczych.

· 15 kwietnia 2011r. w Nadleśnictwie Łagów odbył się finał konkursu wiedzy leśno-ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:  Paulina Sala, Anita Czekaj i Kamila Sala. Dziewczynki zajęły III miejsce. W nagrodę otrzymały książki i drobne upominki.

· Dnia 06.04.2011r. w Publicznej Szkole im. "Bohaterów Powstania Styczniowego odbyły się

Rozgrywki Szkół Podstawowych Gminy Nowa Słupia w minipiłce koszykowej dziewcząt.

Reprezentantki Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Słupi zajęły III miejsce w  w/w

zawodach.

· Dnia 07.04.2011r. w Publicznej Szkole im. "Bohaterów Powstania Styczniowego odbyły się

Rozgrywki Szkół Podstawowych Gminy Nowa Słupia w minipiłce koszykowej chłopców.

Reprezentanci (Krzysztof Dziółko, Adrian Karbowniczek, Rafał Sala, Maciej Przemyski,

Konrad Piórek oraz Krzysztof Białoskórski) Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Słupi

zajęli IV miejsce w w/w zawodach.

· Dnia 26.05.2011r. na obiekcie sportowym  - Orlik w Rudkach odbył się XX Turniej Piłkarski

o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Nowa Słupia. Chłopcy: Adrian Karbowniczek,

Krzysztof Dziółko, Rafał Sala, Maciej Przemyski, Konrad Piórek, Krzysztof Białoskórski,

Karol Pustuła, Gabriel Sławek oraz Michał Dziułka  zajęli III miejsce.

· Udział 16 uczniów w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" – wyróżnienie otrzymał Michał Łasisz.

· Zdobycie przez klasę IV (11 uczniów) certyfikatu: „Klasa Pięknych Umysłów”.

· Wybrani z klas IV-VI  uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Angielskiego „OLIMPUS”.

· Udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim: „I ty możesz zostać baśniopisarzem…”.

· Wyróżnienie w Gminnym Konkursie „Zachowaj Trzeźwy Umysł” dla A. Czekaj, K. Róg i W. Dąbrowska

· Uzyskanie certyfikatu za udział w Programie Edukacyjnym Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty „Żywe Pomniki Beatyfikacji Jana Pawła II” oraz certyfikat uczestnictwa w programie „Zbierając baterie – chronimy środowisko”.