Rozstrzygnięcie Konkursów Czytelniczych

Konkurs czytelniczy  „Świat Kubusia Puchatka”

W konkursie czytelniczym dla klas młodszych „ Świat Kubusia Puchatka” brało udział 18 uczniów ( kl. II i kl. III).

Celem konkursu było  wzbudzanie motywacji czytania książek   i czytania ze zrozumieniem  oraz zapoznanie się   z lekturą „Kubuś Puchatek” A.A. Milne.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

I – etap – wszyscy uczniowie pisali test wybierając właściwą odpowiedź.

II etap – dzieci wykonywały pracę plastyczną pt. „Moja ulubiona postać z utworu „Kubuś Puchatek”

Po sprawdzeniu prac przez komisję w składzie: mgr Jolanta Gibała i mgr Andrzej Lauko wyłoniono do nagrody następujące osoby:

I miejsce –    Dadziak Mikołaj

II miejsce –    Złomek Wiktoria

Dziułka Radek

III miejsce –    Łasisz Michał

Wyróżnienie otrzmao 3 osoby: Sawek Gabriel, Dominika Kozłowska, Paulina Dziedzic.

Wyróżnienie otrzymało 3 osoby, które dostały słodki upominek:

Sławek Gabriel

Dominika Kozłowska

Paula Dziedzic

Wewnątrzszkolny Konkurs Czytelniczy „Musisz przeczytać tę książkę”

W Wewnątrzszkolnym Konkursie Czytelniczym „Musisz przeczytać tę książkę” uczestniczyli  uczniowie kl. IV – 6 osób i kl. VI – 5 osób.

Mimo zachęty, ciągłego przypominania nie wpłynęła żadna praca uczniów z kl. V.

Celem Konkursu było uaktywnienie dzieci, zaproponowanie lektur, które niosą przesłanie szacunku wobec dziecka i wobec ludzi, proponują pozytywne wzorce zachowań, budują pozytywny stosunek do świata i wiarę    w siebie.

Jury w składzie:   mgr  Krystyna Oględzińska,   mgr Jolanta Gibała,   mgr Andrzej Lauko

wyłoniło zwycięzców:

I miejsce –     Anita Czekaj

II miejsce –    Paulina Kozera

Paulina Sala

W ocenie prac brano pod uwagę:

oryginalność kompozycji i narracji, bogactwo języka, poprawność stylistyczną, gramatyczną, ortograficzną i interpunkcyjną, adekwatność do tematu oraz pomysłowość. Ważnym kryterium była również samodzielność.

Zwycięzcy otrzymali nagrody w czasie uroczystego apelu. Nagrodę pocieszenia ufundowaną przez Spółdzielnię Uczniowską „Pszczółka” otrzymali: Michał Dziułka, Kamila Sala, Klaudia Róg.