Jasełka 21.12.2010r. - Spotkanie Opłatkowe

Święta Bożego Narodzenia, święta na które zawsze oczekuje się z niecierpliwością. Mają one w sobie coś, co przyciąga, co pochłania. Coś co wyzwala zamyślenie, refleksje. Coś co rodzi poezję, dzieła sztuki,         w których człowiek chce wyrazić to coś, co jest wielka Miłością Boga do wszelkiego stworzenia,                 a zwłaszcza do człowieka!

„Niech serce me będzie kołyską” to tytuł przedstawienia bożonarodzeniowego,  które odbyło się dnia  21.12.2010r.  w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście i licznie zgromadzeni rodzice.

Spotkanie opłatkowe przygotowali uczniowie klasy  III  i V pod opieką swych wychowawczyń Jolanty Gibały i Anny Majzel. Uczniowie perfekcyjnie opanowali powierzone im role. Potrafili w sposób ekspresyjny zaprezentować je zgromadzonej publiczności. Pięknie zaśpiewali kolędy i pastorałki.

Nastrój tego dnia podkreślała pomysłowa scenografia. Na tle betlejemskiej szopki  - stojącą choinkę, która symbolizowała łączność między Ziemią a Niebem. W  trakcie przedstawienia uczniowie dekorowali bombkami symbolizującymi najważniejsze w życiu człowieka wartości.

„ Kiedy w ludzkich sercach  zagoszczą na zawsze, a nie tylko z okazji świąt Bożego Narodzenia, tak jak na tym świątecznym drzewku: BÓG, POKÓJ, MIŁOSĆ, ZGODA, PRZEBACZENIE wówczas w naszych sercach zagości, również na stałe: SŁOŃCE i SZCZĘŚCIE, wtedy święta Bożego Narodzenia spełnią swoją rolę”  –        to przesłanie tegorocznego przedstawienia.

Po występie wszyscy zgromadzeni składali sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Poczuli się jedna wielką rodziną.

Redaktor: Marek Budziński