Sprawozdanie z realizacji Programu „Szkolny Klub Sportowy” - 2017

Sprawozdanie – Program SKS 2017

Realizacja Programu „SKS” rozpoczęła się 1 września 2017r. i trwała do 15 grudnia 2017r. Była to druga edycja programu, którego koordynatorem i operatorem był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Na drugą edycję do realizacji było przeznaczone 35 godzin i plan został zrealizowany do 15 grudnia.

Zajęcia odbywały się regularnie w soboty w ilości 2 godzin i trwały od godziny 9.00 do godziny 11.00 oraz w czwartki w godzinach 14.30 – 15.30.

W zajęciach brało udział 18 uczniów klas IV – VI w tym 12 chłopców i 6 dziewczynek. Były to zajęcia rekreacyjno – sportowe o charakterze ogólnorozwojowym. W zajęciach szczególna uwaga była zwrócona na ogólny rozwój fizyczny ucznia w oparciu o najważniejsze dyscypliny sportowe możliwe do uprawiania w oparciu o bazę sportową szkoły. Uczniowie trenowali piłkę nożną, tenis stołowy, siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną uzupełnione grami i zabawami rekreacyjno – sportowymi mającymi na celu pełny rozwój fizyczny i motoryczny ucznia.

Zajęcia były prowadzone na obiektach sportowych Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Słupi w oparciu o regulamin prowadzenia zajęć ustalony przez zleceniodawcę -  Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.

Przed rozpoczęciem zajęć uczestnicy zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa na zajęciach.

Plan zajęć został zrealizowany a młodzież szkolna w pełni wykorzystała ten czas na podniesienie swojej sprawności fizycznej i umiejętności technicznych co zostało wykorzystane na zawodach sportowych.