"Nowa Słupia- moje miejsce, mój świat"

Z okazji ustanowienia roku 2016 rokiem obchodów jubileuszu 750-lecia Nowej Słupi został zorganizowany w czerwcu konkurs literacki  „Nowa Słupia - moje miejsce, mój świat”. Organizatorem konkursu było Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi, patronat  honorowy objął Wójt Gminy Nowa Słupia.

11 września 2016 r. w Domu Kultury  w Rudkach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

Zanim nastąpiło uroczyste wręczenie nagród  członkowie Amatorskiego Teatru „Święty spokój” zaprezentowali prace dzieci. Odczytali również   opowiadania/ baśnie naszych uczniów: Klaudii Jęczmień, Igora Sali, Piotra Dudzica, Aleksandry Gąsior i Weroniki Chlewickiej.

Wszyscy wymienieni otrzymali wyróżnienia, a Igor Sala znalazł się wśród zwycięzców (I miejsce).

Uczniom uczestniczącym w konkursie Wójt Gminy Andrzej Gąsior oraz Zastępca Wójta Włodzimierz Zaręba wręczyli  pamiątkowe listy gratulacyjne oraz nagrody książkowe(zwycięzcy otrzymali tablety).Przedstawiciele władz Gminy Nowa Słupi podziękowali również nauczycielom, dyrektorom za przygotowanie dzieci do  konkursu.

Nasi uczniowie napisali swe baśnie i opowiadania  pod kierunkiem  p. Krystyny Oględzińskiej.

Na koniec uroczystości Pani Beata Kępińska zaprezentowała swoje wiersze.