Wyjazd do teatru

Dnia 30.01.2018r. uczniowie z klas IV – VII naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe do Teatru  im. Stefana Żeromskiego w Kielcach na spektakl pt.: „CYROGRAF na kanwie legend świętokrzyskich”. Wyjazd sponsorowany był ze środków projektu „Learning Theatre and Technology” realizowanego przez PSP w Starej Słupi w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

„Cyrograf” wspaniale prezentuje legendy i baśnie świętokrzyskie. Adresowany jest zarówno do starszych, jak i młodszych widzów. Zaczyna się scenami przygotowań do nocy świętojańskiej – młode dziewczęta myślą tylko o sobótkowych tańcach, a czarownice szykują się na sabat na Łysicy. Spektakl w formie krótkich, filmowych scenek prezentuje nam najciekawsze legendy regionu.

Oparty na średniowiecznych podaniach rodem z Gór Świętokrzyskich, które od stuleci inspirowały autorów baśni i legend, jest „Cyrograf” spektaklem magicznym, odkrywającym istotę baśni i dającym wartości moralne.

Po spektaklu wszyscy uczniowie brali udział w lekcji teatralnej. Niezapomniane wrażenie na uczestnikach wyjazdu wywarł wywiad z aktorem Dawidem Żłobińskim. Opowiadał on o pracy aktora nad rolą, o tym jak trudną życiową przebył drogę by zostać aktorem. Uczniowie wcześniej przygotowali zestaw pytań, na które aktor udzielił wyczerpujących odpowiedzi.