Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Zapraszamy do udziału w Akcji "Góra Grosza"

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starej Słupi od wielu lat uczestniczy w akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 27 listopada 2017 do 2 stycznia 2018 roku.

W ramach akcji zbierane są przede wszystkim drobne monety, co oprócz wymiaru finansowego, czyli konkretnej pomocy materialnej, ma także uświadomić dzieciom, że mały gest, jeśli jest zwielokrotniony, może okazać się ogromnie ważny i potrzebny.

Korzyści z uczestnictwa szkoły lub przedszkola w akcji:

• Efekt wychowawczy – uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
  • Efekt integracyjny – możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.
  • Efekt prestiżowy – możliwość włączenia się w wielką ogólnokrajową inicjatywę na rzecz dzieci z opieki zastępczej.

Akcja ma również charakter konkursu! Szkoły lub przedszkola, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie otrzymają nagrody.