Dziecięca Piłka Ręczna

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starej Słupi została zakwalifikowana do programu „Dziecięca Piłka Ręczna” – II edycja w ramach Świętokrzyskiego Programu Rozwoju Aktywności Fizycznej. Organizatorem Programu jest Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Główny jego cel to wsparcie świętokrzyskich szkół w zakresie poprawy jakości zajęć wychowania fizycznego na pierwszym etapie edukacyjnym, a co za tym idzie, promocja aktywności fizycznej wśród uczniów klas I-III oraz klasy IV. Nie bez znaczenia dla uczestników będzie rozwój kompetencji metodycznych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w prowadzeniu lekcji wychowania fizycznego oraz pomoc w doposażeniu szkół w niezbędny sprzęt sportowy dzięki wsparciu Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Nauczyciele otrzymają wsparcie metodyczne w ramach konferencji i warsztatów, a dzieci — możliwość uczestniczenia w ciekawych lekcjach w-f. Uczniowie wezmą również udział w sportowej rywalizacji w ramach turniejów powiatowych. Zwieńczeniem działań będzie Festyn Dziecięcej Piłki Ręcznej, który odbędzie się w czerwcu 2018 r.

Partnerami w realizacji Programu zostali: PGE Vive Kielce, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik. Ambasadorem Programu został Poseł Parlamentu Europejskiego Pan Bogdan Wenta.