Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Program Erasmus+ w PSP w Starej Słupi

Erasmus + w Publicznej Szkole Podstawowej w Starej Słupi

W ramach programu Erasmus+ Publiczna Szkoła Podstawowa w Starej Słupi otrzymała dofinansowanie w kwocie 20 115,00 EUR na realizację projektu „Learning through Theatre and Technology” w latach 2017-2019. W realizację projektu zaangażowanych jest pięć szkół europejskich. Uczniowie i nauczyciele PSP w Starej Słupi odwiedzą szkołę partnerską we Francji, Portugalii oraz Włoszech, szkoła w Turcji wyjątkowo nie będzie organizowała wizyty partnerskiej. Szkołą koordynującą wszystkie działania w projekcie jest COLLEGE LA PLAINE z Francji.

Głównym założeniem naszego projektu jest rozwijanie umiejętności pisania i zamiłowania dzieci do czytania. Uczniowie z użyciem platformy internetowej Story Bird oraz Voice Thread będą tworzyli elektroniczne książki, bajki czy ilustrowane opowieści w języku ojczystym i angielskim. Tworząc swoje opowieści będą mieli do dyspozycji ogromną bazę ilustracji profesjonalnych ilustratorów i grafików. Będzie to kreatywne narzędzie dla wszystkich, którzy kochają książki i czytanie. Najciekawsze prace zostaną opracowane w formie mini-przedstawień teatralnych i zaprezentowane szkołom partnerskim.

W projekcie zaplanowaliśmy dla uczniów wiele innych działań m.in. udział w zajęciach teatralnych, spotkania z aktorami oraz wyjazdy do teatru.

W dniach 09-11.10.2017 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne we Francji z udziałem przedstawicieli ze wszystkich szkół partnerskich. Kolejne spotkania będą już z udziałem uczniów w Polsce, Francji, Włoszech oraz Portugalii.