Sprawozdanie – Program SKS 2017

Realizacja Programu „SKS” rozpoczęła się 15 lutego 2017r. i trwał do 23 czerwca 2017r. Była to pierwsza edycja programu który będzie kontynuowany od września 2017r. w ramach II edycji. Na pierwszą edycję zostało przeznaczone 35 godzin i plan został wykonany do 10 czerwca.

Zajęcia odbywały się regularnie co sobotę w ilości 2 godzin od godziny 9:00 do 11:00 oraz w piątki od godziny 13:45 do 14:45.

W zajęciach brało udział 18 uczniów klas IV-VI w tym 9 chłopców i 9 dziewczynek. Były to zajęcia rekreacyjno-sportowe o charakterze ogólno –rozwojowym. W zajęciach szczególna uwaga zwrócona na ogólny rozwój fizyczny ucznia w oparciu o umiejętności w wiodących dyscyplinach takich jak piłka nożna, siatkówka i koszykówka które uzupełnione były grami i zabawami o charakterze rekreacyjno-sportowym.

Zajęcia prowadzone były na obiektach sportowych PSP w Starej Słupi                w oparciu o regulamin prowadzenia zajęć SKS ustalony przez zleceniodawcę WSZS. Przed rozpoczęciem zajęć uczestnicy zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa na prowadzonych zajęciach. Plan zajęć został w pełni wykonany  a młodzież szkolna w pełni wykorzystała ten czas na przeniesienie swojej sprawności fizycznej i umiejętności technicznych z wybranych dyscyplin sportowych.