Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 23 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, której hasło przewodnie  brzmiało: „Babciu Dziadku kochamy Was!”

Na tę okoliczność zaprosiliśmy babcie i dziadków uczniów klasy 0-III  i przedszkolaków. Goście przybyli bardzo licznie, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Na zaproszonych czekał poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem: M. Kurpińskiej, A. Kargul, D. Mizerskiej, A. Agatowskiej, D. Król, J. Gibały.

Zachwycała różnorodność prezentowanych form. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, tańczyły układy taneczne. Zgromadzonej publiczności bardzo przypadły do gustu skecze i krótkie przedstawienie teatralne w wykonaniu małych artystów.

Wszyscy zebrani z dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Podziwiali ich zdolności muzyczne, aktorskie, taneczne.

Nastrój tego dnia podkreślała ciekawa scenografia oraz barwne stroje uczniów. Szkolna uroczystość upłynęła w bardzo miłej i podniosłej atmosferze. Seniorzy nie tylko podziwiali swoje wnuczęta, mogli również spotkać się ze znajomymi przyjaciółmi, gdyż po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę  i słodki poczęstunek. Ten niezwykły i niepowtarzalny dzień dostarczył obecnym wielu wrażeń i wzruszeń, ukazał jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.