Mikołajkowy Turniej Szachowy w Jeziorku

06.12.2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy.

Do udziału w turnieju przystąpiło 20 zawodników reprezentujących szkoły realizujące innowację pedagogiczną ,,Edukacja przez szachy”. Były to placówki z Rudek, Nowej Słupi, Starej Słupi i Jeziorka.

Uroczystego otwarcia zawodów i powitania wszystkich uczestników dokonał dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku Pan Zdzisław Dudzic wraz z Panią Prezes Świętokrzyskiego Związku Szachowego Martą Orłowską i sędzią głównym turnieju Panem Tomaszem Stefaniakiem.

Turniej przeprowadzono ,,systemem szwajcarskim”, a w drodze losowania zawodnicy rywalizowali ze sobą na dystansie sześciu rund w czasie ponad dwugodzinnego turnieju.

Po ostatniej szóstej partii wszystko stało się jasne. Zwycięzcą został Paweł Sałata ze SP w Rudkach. Drugie i trzecie miejsce przypadło zawodnikom ze SP w Nowej Słupi, Janowi Dziekanowi i Dominikowi Miśkiewiczowi, natomiast na czwartej pozycji uplasował się Mikołaj Przemyski ze SP w Starej Słupi.

Uroczyste podsumowanie turnieju odbyło się przy udziale Pana Andrzeja Gąsiora Wójta Gminy Nowa Słupia, który wraz dyrektorem szkoły Panem Zdzisławem Dudzicem, Panią Prezes Martą Orłowską i sędzią głównym Panem Tomaszem Stefaniakiem dokonali wręczenia pucharów i dyplomów dla najlepszych zawodników.

Niespodzianką dla uczestników turnieju była wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował  wszystkich zawodników upominkami w postaci szachownic z bierkami i słodyczy.

Źródło: http://www.nowaslupia.pl