Akademia z okazji Święta Niepodległości

Święto Niepodległości na stałe zagościło w naszym kalendarzu uroczystości szkolnych. Jest ono obchodzone bardzo podniośle. Akademia, jak również towarzyszące jej przygotowania, stanowią dla uczniów ważną i niepowtarzalną lekcję patriotyzmu.

Montaż słowno-muzyczny pt. „Ojczyzna wolną…” przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem swej wychowawczyni Krystyny Oględzińskiej. Scenariusz przedstawiał historię polski od czasów zaborów aż po odzyskanie w 1918 r. niepodległości. Poruszał ważne dla współczesnej historii naszej Ojczyzny wątki.

Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń oraz uświadomienie młodemu pokoleniu znaczenia Święta Niepodległości.

Scenariusz uroczystości dostosowany do możliwości percepcyjnych uczniów szkoły podstawowej, zwłaszcza klas 0-III, wiersze przeplatane żwawymi piosenkami, przybliżyły naszym uczniom znaczenie tego święta.