Szkoła Podstawowa w Starej Słupi

Szkoła Podstawowa w Starej Słupi

26-006 Stara Słupia, Stara Słupia 78

Tel: 41 317-71-26

E-mail: spstaraslupia@wp.pl

  • Statystyki

    • Odwiedziny: 865257
    • Do końca roku: 277 dni
    • Do wakacji: 84 dni
  • Kalendarium

    Piątek, 2024-03-29

    Imieniny: Marka, Wiktoryny

  • Kartka z kalendarza

Certyfikat uczestnictwa w projekcie Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starej Słupi uczestniczyła w realizacji II edycji projektu Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności  zorganizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Projekt realizowany był w okresie od 25 listopada 2015r. do 8 czerwca 2016r. Nauczyciele zaangażowani w projekt: A. Sepioło, A. Agatowska.

Cele projektu:

Podniesienie kompetencji metodycznych nauczycieli w zakresie nauczanie dwujęzycznego. Wzrost umiejętności uczniów w zakresie praktycznego posługiwania się językiem obcym.

Działania projektowe:

1. Cykl szkoleń dla nauczycieli.

Cykl szkoleń realizowanych w ramach projektu obejmował m.in. następujące zagadnienia:

• Zintegrowane nauczanie przedmiotowo-językowe.

• Platforma e-learningowa w nauczaniu dwujęzycznym.

• e-Twinning – czyli pomysł na międzynarodowy projekt edukacyjny.

2. Utworzono platformę e-learningowej – Cyfrowe Laboratorium Dwujęzyczności

Zadanie to obejmowało:

• cyfrowe laboratorium dwujęzyczności dla uczniów i nauczycieli – dostęp do platformy e-learningowej;

• sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli;

• bazę materiałów metodycznych dla nauczycieli.

3. Inicjatywy dwujęzyczne w szkołach.

Zadaniem szkół biorących udział w projekcie było przygotowanie inicjatywy dwujęzycznej w szkole. W ramach projektu  ,,Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności” przeprowadzono inicjatywę dwujęzyczności „Go Green” -bądź ekologiczny. Nauczaniem dwujęzycznym na lekcjach  edukacji przyrodniczej i języka angielskiego zostało objętych 10 uczniów klasy III.  Uczniowie kształtowali odpowiedni stosunek do przyrody i konieczności jej chronienia. Poznali zasady racjonalnego żywienia. Wzbogacili słownictwo czynne i bierne w języku angielskim związane  z proponowaną tematyką lekcji edukacji przyrodniczej. Rozwijali umiejętność współpracy ze sobą w zabawie.

W ramach dwujęzyczności prowadzony był również projekt e-Twinning In English, please! Celem projektu było doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Uczniowie wykonywali zadania projektowe, pisali listy, maile, tworzyli interaktywne plakaty Glogster oraz banery. Rozmawiali za pomocą komunikatorów na platformie  Twinspace.

W ramach projektu tworzone były również ćwiczenia interaktywne na platformie e-learningowej LearningApps, miały one na celu ćwiczenie słownictwa w języku angielskim związanego z edukacja przyrodniczą.

Szkoła Podstawowa w Starej Słupi otrzymała certyfikat uczestnictwa w projekcie na podsumowaniu realizacji działań 8 czerwca 2016 w  Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Byliśmy jedną z 9 szkół w województwie, które zakończyły realizację wszystkich działań i uzyskały certyfikat.