Internetowy Teatr TVP dla szkół.

Dnia 18 marca 2016 r. dzieci z kl. "0'' - III Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Słupi w ramach projektu ,,Internetowy Teatr TVP dla Szkół” obejrzeli spektakl pt. "O Kasi co gąski zgubiła''.

Opowieść o gęsiareczce Kasi, której gąski porwał Wilk głodomór, a ukryła podstępna Czarownica osadzona została w klimacie pełnej ciepła, autentycznej góralszczyzny. Zrozpaczona zniknięciem gąsek dziewczynka wyrusza w drogę by je odnaleźć. W poszukiwaniach pomagają jej napotkani ludzie, zwierzęta i skrzaty – to dzięki ich życzliwości historia kończy się szczęśliwie. Wędrując z Kasią widzowie spotykają szereg przyjaznych postaci: gospodynię Matuskę, Kowala Ambrożego i jego żonę Kowalową Ambrożynę, odważnego Jasia Juhasa, leśne Skrzaty. Wystąpią też zwierzęta: Gąski, Kózka, Prosię, Owieczki, Piesek.

Reżyser przedstawienia Grzegorz Kwieciński, znany z innych cieszących się powodzeniem realizacji w Teatrze Groteska (m.in. nagradzany „Tygrys Pietrek”), postanowił zaprosić widzów do udziału w teatralnej, górskiej wyprawie. Razem z bohaterami tej historii podziwiać będziemy piękno górskiej przyrody oraz przyglądać się nastrojowym wschodom i zachodom słońca. Spotkamy też Jeża, Zająca i innych mieszkańców lasu.