Darmowe wyjazdy dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Słupi na basen.

Dzięki staraniom Radnego Rady Gminy Nowa Słupia Pana Ryszarda Karpińskiego oraz właściciela ośrodka ,,Gołoborze’’ w Rudkach Pana Jerzego Skrabacza od lutego bieżącego roku uczniowie PSP w Starej Słupi mogą korzystać za darmo z basenu w Centrum Wypoczynku ,,Gołoborze’’ w Rudkach. Dowóz na basen zapewnia Gmina Nowa Słupia. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Zajęcia na basenie mają na celu oswajanie dzieci ze środowiskiem wodnym, przezwyciężenie lęku, jak również zdobycie podstawowych umiejętności  w pływaniu oraz popularyzację aktywnego spędzania wolnego czasu.

Nauka pływania cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów i jest kolejną ofertą dodatkowych zajęć z wychowania fizycznego. Służy ona nie tylko celom sportowym, ale także użytkowym, rekreacyjnym, zdrowotnym, higienicznym i leczniczym. Pływanie ma również ogromne działanie korygujące wady postawy.