Projekt czytelniczo-edukacyjny ,,Z pieśnią i piosenką przez wieki i pokolenia’’

Projekt czytelniczo-edukacyjny ,,Z pieśnią i piosenką przez wieki i pokolenia’’ realizowany przez uczniów kl. V i VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Słupi pod opieką Krystyny Oględzińskiej – nauczyciel języka Polskiego i Anny Majzel – bibliotekarza w dniach

od 12.10 – 09.11.2015 r.

Cel główny projektu to poznanie i utrwalenie pamięci o wydarzeniach  które zmieniły losy Polski.

Cele szczegółowe:

-       rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży,

-       wdrożenie do korzystania z różnych źródeł informacji,

-       rozwijanie nawyku czytania dla zdobycia wiadomości, zaspokajanie potrzeb poznawczych

-       kształcenie umiejętności selekcji i hierarchizacji zdobytych wiadomości,

-       zainteresowanie dzieci polskimi pieśniami patriotycznymi

-       popularyzacja wśród młodzieży szkoły podstawowej pieśni związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości,

Uczniowie kl. V i VI przygotowując program artystyczny z okazji Święta Niepodległości korzystali z różnych źródeł informacji (publikacji książkowych, artykułów w prasie, stron internetowych www) wyszukując danych o wydarzeniach z historii Polski, dobierając do nich odpowiedni utwór muzyczny, dodając informacje o jego autorach.

Młodzież przedstawiła historię naszego kraju pieśniami od średniowiecznego hymnu ,,Bogurodzica’’, przez powstania i wojny, czas „stanu wojennego” i powstanie ,,Solidarności’’ po czasy współczesne.

Owocem miesięcznej pracy uczniów była uroczysta akademia, która odbyła się 9 listopada 2015 r. przeddzień Narodowego Święta Niepodległości.