Już wakacje... Zakończenie roku szkolnego 2014/2015!

Spotkaliśmy się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2014/2015. Kończy się kolejny rok szkolny. Otrzymaliście świadectwa promujące Was do następnych klas.

Dzisiejsza uroczystość ma jednak szczególny charakter. Dziś po raz ostatni uczniowie klasy VI przyszli do tej szkoły, to ich ostatnia lekcja, ostatni dzwonek. Za Wami 7 lat spędzonych w murach tej szkoły. Siedem lat temu pełni zapału, ciekawi świata rozpoczęliście naukę w ,,zerówce” – opiekowała się Wami Pani Aurelia Agatowska. Później klasa I-III (kształcenie zintegrowane) przez którą przeprowadziła Was Pani Danuta Król. Już od klasy IV do VI do chwili obecnej opiekuje się Wami Pan Zbigniew Latała.

,,Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas”. (Paulo)

Niech to będzie teraz i w przyszłości czas dobrze spędzony, czas miłych wspomnień, wspaniałych przyjaźni, sukcesów na miarę możliwości każdego z Was. Drodzy absolwenci, wchodzicie w kolejny, nowy, zakryty jeszcze dla Was etap edukacji na poziomie gimnazjalnym. Przed Wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości. Myślę, że lata spędzone w naszej szkole dobrze Was do tej drogi przygotowały, że świadectwa tego będą potwierdzeniem. Życzę Wam, aby doświadczenia zdobyte w czasie edukacji w Szkole Podstawowej  w Starej Słupi dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomagały dotrzeć do wyznaczonego celu.

Pamiętajcie: już teraz pracujecie na swoją przyszłość.

Drodzy uczniowie (absolwenci) wiążemy z Wami duże nadzieje, ponieważ jesteśmy przekonani, że wiedza, zdolności, umiejętności zdobyte, odkrywane, rozwijane w szkole teraz będą procentowały. Myślę, że będziemy mogli być z Was dumni tak, jak teraz jesteśmy.

Powodzenia...!

Szczególne słowa uznania do Was, drodzy rodzice. Byliście i jesteście dobrymi partnerami we wspólnych poczynaniach. Wasza cierpliwość i wsparcie zasługują na podkreślenie – liczymy oczywiście na dalszą współpracę. Nie mnie gorąco i serdecznie dziękujemy Nauczycielom. Dziękuję za odwagę, nierzadko determinację, zrozumienie, otwartość, cierpliwość i poświęcenie. Za trud jaki włożyliśmy w Wasze nauczanie i wychowanie. Władzom oświatowym i samorządowym natomiast za wszelkiego rodzaju wsparcie, zrozumienie dla trudności, z jakimi się borykamy, za wiarę w marzenia o coraz lepszej polskiej szkole!

Kończąc życzę wszystkim zasłużonych, wyczekiwanych, słonecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Wszystkim uczniom dużo uśmiechu, wielu niezapomnianych wrażeń, fascynujących przygód. Niech te wakacje upłyną Wam pod znakiem odpoczynku i radości. Nie zapomnijcie jednak o swoim bezpieczeństwie i zachowaniu rozwagi i ostrożności, abyśmy we wrześniu mogli spotkać się wszyscy wypoczęci, zdrowi i pełni zapału do pracy.